Kategoria: Dla najmłodszych

Doświadczenia przeznaczone dla dzieci ciekawych tego, jak działa świat i chętnych na poznawania praw rządzących wszechświatem. Za pomocą prostych doświadczeń można wprowadzić każde dziecko w interesujący świat fizyki i chemii.

lodowa-sila

Lodowa siła

Doświadczenie, które najłatwiej wykonać w zimie. Pokazuje ono jak silna jest natura i pozwala wytłumaczyć maluchowi nietypowe zachowanie się wody w reakcji na temperaturę poniżej zera.

skrawki

Tańczące skrawki papieru

Bardzo proste, ale ciekawe doświadczenie, które może zadziwić każdego małego odkrywcę. Podoba się wszystkim dzieciom, ponieważ może je wykonać bardzo szybko, może to zrobić dziecko (jest banalnie proste) oraz daje dużo frajdy.

zywe-zapalki

Żywe zapałki

Bardzo fajne doświadczenie, które może zaskoczyć niejednego małego odkrywcę. Kilka zapałek, które pozornie są nieżywe, nagle zaczynają się ruszać. Każde dziecko będzie mile zaskoczone.

kompas-z-igly

Kompas z igły

Proste doświadczenie, które pokaże jak zbudować kompas z igły, która pływa po wodzie na kawałku papieru. Niezwykle proste i ciekawe, zaskoczy niejedno dziecko.

magiczny-palec

Magiczny palec

Bardzo proste i bardzo fajne doświadczenie, które zaskoczy niejedno dziecko. Żadne się bowiem nie spodziewa, że „magiczny palec” jego rodzica, czy rodzeństwa potrafi odepchnąć od siebie wodę.