Płonąca kulka

Trochę niebezpieczna, ale bardzo fajna sztuczka. Płonąca kulka z materiału, którą można utrzymać w palcach i się nie poparzyć! Do jej wykonania potrzebujemy tylko kilku łatwo dostępnych rzeczy.

CO NAM BĘDZIE POTRZEBNE?

Do wykonania sztuczki użyjemy kilku rzeczy, które powinny znaleźć się w każdym domu. No może oprócz benzyny do zapalniczek ZIPPO.

  • kawałek materiału
  • nitka
  • zapalniczka
  • benzyna ekstrakcyjna do zapalniczek

JAK WYKONAĆ SZTUCZKĘ?

Kawałek materiału musimy złożyć w ciasną kulkę. Czym ciaśniej uda nam się to zrobić, tym lepiej. Kulka będzie dawała większy ogień i dłużej będzie się palić bez wypalania się materiału.

Następnie materiał owijamy, ciasno, nitką. Najciaśniej jak się da. Staramy się potem jakoś tę nitkę zawiązać, aby wszystko się mocno trzymało

TERAZ UWAGA!

Sztuczkę można wykonać na dwa sposoby. Jeden z nich, to polanie suchej kulki benzyną i jej podpalenie. Jest to dość niebezpieczne – można się naprawdę poparzyć. Nie polecam tego robić z dala od źródła wody.

Drugi sposób, to lekkie namoczenie kulki wodą i dopiero potem polanie jej benzyną. Taka kulka krócej i mniej intensywnie się pali, ale bez problemu można ją utrzymać w palcach.

Może Ci się również spodoba